Z wizytą w Gminnym Ośrodku Kultury w Solcu

 • 1
 • 2
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14

,,Cudze chwalicie, swego nie znacie” mówi znane porzekadło. Warto więc poznawać to, co nam najbliższe a równie cenne jak propozycje płynące z szerokiego świata. Wychodząc właśnie z tego założenia, Katarzyna Sas i Aneta Cieślak, wychowawczynie klas Ia i Ic zaproponowały swoim uczniom wizytę w Gminnym Ośrodku Kultury w Solcu. Gościnnie przyjęła wszystkich w progach tego zabytkowego budynku dyrektor, pani Mariola Kolęda. Oprowadziła nas po salach oraz bardzo ciekawie przybliżyła historię tego miejsca.  Pierwotnie była to komandoria zaś przed II wojną światową i do połowy lat 60. funkcjonowała w nim szkoła podstawowa. Uczniowie obejrzeli także wyeksponowane przepiękne  świąteczne dekoracje przygotowane przez młodzież z gminnych szkół oraz członkinie koła gospodyń. Wiele eksponatów, głównie obrazów, stanowiących stałą wystawę przybliżyło wszystkim piękno Solca i nadwiślańskich okolic. Ważne jest to tym bardziej, że większość naszych uczniów pochodzi spoza naszej gminy i wizyta w GOK-u była dopiero pierwszą. Zapewne jednak nie ostatnią, bo w „Domu z podcieniami” funkcjonuje ,,Kino za rogiem” i już jesteśmy umówieni na jakiś ciekawy film, ale to dopiero po feriach…

Katarzyna Sas

1 2 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

Może Ci się również spodoba