,,Maleńka przyszła miłość”

 • 1
 • 1!!!
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14
 • 15
 • 16
 • 17
 • 18

pod takim tytułem  w tym roku zostały wystawione szkolne jasełka, czyli widowisko o Bożym Narodzeniu, które od wieków wpisane jest w polską tradycję. To „biblijna historia”, której teatralne początki sięgają średniowiecza, czasów św. Franciszka z Asyżu. On to w jednej z grot w Greccio wyczarował świat betlejemskiego cudu, który tak silnie do dziś porusza ludzką wyobraźnię, uczucia i wiarę. Przygotowaniem inscenizacji Narodzenia Pańskiego zajął się ks. Andrzej Niewczas z grupą uczniów, wśród których najliczniejszą grupę stanowili pierwszoklasiści. Wspólnie wybrali scenariusz, dobrali kolędy i pastorałki oraz zajęli się  projektem scenografii i kostiumów, aby jak najlepiej oddać nastrój wprowadzający w klimat Bożego Narodzenia. Nie zabrakło diabłów, aniołów, trzech króli, pastuszków, ani Dzieciątka i świętej Rodziny. Nie zabrakło fabuły, która zachwyciła publiczność. Obok przedstawienia ewangelicznych scen związanych z narodzeniem Jezusa, w spektaklu zawarte były też szczere emocje i uczucia oraz pełne zaangażowanie naszych młodych aktorów.  Przedstawienie w ostatni przedświąteczny dzień, czyli 22 grudnia  obejrzeli wszyscy nauczyciele oraz cała szkolna społeczność zgromadzona przy świątecznym wigilijnym stole. Piękne polskie kolędy wspaniale wprowadziły wszystkich zebranych w świąteczny nastrój przed drugą częścią spotkania, czyli wspólną wigilią.

Katarzyna Sas

1 1!!! 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17

Może Ci się również spodoba