VI MIĘDZYPOWIATOWY FESTIWAL PIOSENKI OBCOJĘZYCZNEJ W KOZIENICACH

3 czerwca 2011r. już po raz szósty odbył się Międzypowiatowy Festiwal Piosenki Obcojęzycznej w Zespole Szkół nr 1 im. Legionów Polskich w Kozienicach. Brali w nim udział uczniowie szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych z sześciu powiatów. Uczestnicy zaprezentowali piosenki w czterech językach: angielskim, niemieckim, rosyjskim oraz japońskim. Celem festiwalu jest promowanie nauki języków obcych oraz zainteresowanie młodzieży kulturą kraju, z którego wywodzi się język.
Ocenie Jury podczas eliminacji finałowych podlegały:
–          dobór repertuaru, oryginalności oraz stopnia trudności językowej i muzycznej,
–          poprawność językowa z uwzględnieniem poprawności wymowy i dykcji,
–          oryginalność wykonania,
–          pomysłowość wykonania,
–          umuzykalnienie,
–          swoboda sceniczna,
–          ogólny wyraz artystyczny.
Naszą szkołę reprezentowały Monika Bąk oraz w duecie Aleksandra Dziuła oraz Kinga Orzoł. Konkurencja była ogromna, a nasza uczennica – Monika zajęła III miejsce, z czego jesteśmy bardzo dumni. Gratulujemy i życzymy wszystkim śpiewającym dziewczynom dalszych sukcesów.

Może Ci się również spodoba