SZLACHETNA PACZKA

Już po raz kolejny nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskiej akcji Stowarzyszenia WIOSNA  “Szlachetna Paczka”. W tym roku objęliśmy pomocą Rodzinę pani Krystyny z mężem Stanisławem oraz córkami Olą i Kasią. 
Będziemy wdzięczni wszystkim osobom “wielkiego serca”, które zaangażują się w pomoc.
Finał “Szlachetnej Paczki” 12 – 13 grudzień.

Historia Rodziny
Pani Krystyna i Pan Stanisław opiekują się dwoma dorosłymi, niepełnosprawnymi umysłowo córki, Olą i Kasią. Przed narodzinami pierwszej córki małżeństwo wiodło skromne, spokojne życie. Pan Stanisław pracował, zaś pani Krystyna opiekowała się ciężko chorym tatą, który sam ją wychowywał. Po narodzinach pierwszej niepełnosprawnej córki, małżonka wiedziała, że już nigdy nie podejmie pracy, bo córka wymaga całodobowej opieki. Kilkanaście lat później przyszła na świat druga córka Kasia, jak się okazało z tą samo chorobą. W międzyczasie pan Stanisław w wyniku zwolnień grupowych stracił pracę. Przy dwóch niepełnosprawnych córkach było tyle pracy, że musiał pomóc żonie, by ją nieco odciążyć. Kobieta ma zaćmę. Ich córki mimo, iż to dorosłe kobiety, zawsze będą potrzebowały opieki. Obecnie Kasia ma zajęcia w pobliskim ośrodku socjoterapii. Jednak przez pandemię zajęcia są zawieszone. Kasia bardzo za nimi tęskni, bo miała kontakt z ludźmi. Lubiła prace manualne i ćwiczenia, które ją rozwijały. Dla rodziców Oli i Kasi, każdy dzień jest ogromną pracą i heroiczną walką o ich byt i rozwój. Rodzina utrzymuje się z zasiłków na córki i panią Krystynę.

Piękno Rodziny
Rodzina cały czas jest razem. Pani Krystyna nie może zostawić córek bez opieki. Razem więc ćwiczą, czytają, kolorują kolorowanki, bawią się. Pani Danuta dba o rozwój córek. Mąż zaś dba o dom i obejście. Dokładają wszelkich swych sił i starań by w miarę możliwości, choć trochę pomóc córkom zrozumieć i poznać otaczający ich świat. Cieszą się każdym minionym dniem, spędzonym wspólnie czasem. W wolnym czasie pan Stanisław lubi prace w ich małym gospodarstwie. Pani Krystyna lubi czytać książki, Ola bawić się lalkami, a Kasia śpiewać. Małżeństwo bardzo kocha swoje dzieci i to jest ich największą motywacją do życia i działania. Są dla siebie wsparciem i zawsze mogą na siebie liczyć,bo dobro córek, jest dla nich ponad wszystko.

Trzy kluczowe potrzeby Rodziny 
1. Żywność trwała
2. Środki czystości
3. Koce

Specjalne wymagania:
Pieluchomajtki TENA rozm M
Ola: Budy sportowe, rozmiar: 39
Kasia: Adidasy, rozmiar: 40, Uwagi: Łatwo zakładane
Materiały szkolne
Szczególne upominki:
Krystyna: Torebka czarna na dłuższym pasku, zapinana na suwak
Stanisław: Sweter rozmiar M
Ola: Lalka, która mówi i płacze
Kasia: Lalka, która mówi i płacze

Na czerwonym tle logo z napisem “Szlachetna paczka i stylizowana kokarda w kolorze czerwonym

Może Ci się również spodoba