NASI UCZNIOWIE NA VIII EDYCJI MIĘDZYNARODOWEJ WYSTAWY EDURA 2011

W dniu 9 czerwca 2011 roku odbył się wyjazd naszej młodzieży na VIII Międzynarodową Wystawę Ratownictwa i Techniki Przeciwpożarowej do Kielc. Wystawa zorganizowana została przez Fundację Edukacji i Techniki Ratownictwa EDURA. Na te targi pojechały dwie klasy strażackie: Id i IIe.
Gdy dotarliśmy na miejsce zachwycił nas długi sznur pięknych, nowych samochodów strażackich. Każdy robił zdjęcia tym pojazdom. Następnie weszliśmy do hali, gdzie były stoiska, na których prezentowano swoje produkty. Można tam było zobaczyć nowoczesny sprzęt hydrauliczny, ubiór dla służb chemicznych i wiele innych ciekawostek.
Celem wystaw EDURA jest prezentowanie przedstawicielom władz państwowych, samorządowych, gospodarczych oraz środowisku pożarniczemu najnowszych osiągnięć techniki stosowanej do zabezpieczenia przeciwpożarowego obiektów, ratownictwa i likwidacji skutków klęsk żywiołowych.
Podczas wystaw odbywały się równolegle konferencje, szkolenia i sympozja. Wieczorem wróciliśmy zadowoleni do Solca.
Piotr Kalita, klasa IIe

Może Ci się również spodoba