JASEŁKA W ZSP W SOLCU NAD WISŁĄ

  Dnia 22 grudnia 2011 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Solcu nad Wisłą odbyły się szkolne jasełka i klasowe wigilie. Był to dzień wyjątkowy dla każdego ucznia, świadczyły o tym choćby eleganckie stroje.
     Uczniowie spotkali się ze swoimi wychowawcami i wspólnie przygotowali stół wigilijny. Następnie wszyscy udali się na salę gimnastyczną, gdzie odbyły się jasełka przygotowane przez ks. Mariusza Chamerskiego i ks. Dariusza Czajkowskiego oraz uczniów naszej szkoły. Było to naprawdę wyjątkowe widowisko na wysokim poziomie, z piękną scenografią i efektami specjalnymi. Należy też wspomnieć o strojach wszystkich aktorów, które naprawdę robiły duże wrażenie. Był św. Józef, Maryja, Aniołowie, Trzej Królowie, Pasterze i Dzieci. Aktorzy wiernie odtworzyli swoje role. Prawdziwa szopka ze słomianym dachem, wraz z rozjaśnionym niebem, dodała spektaklowi prawdziwego uroku.
     Przedstawienie było uświetnione śpiewem kolęd w wykonaniu naszego szkolnego chórku. Wszystko to pomogło nam – choć na chwilę – przenieść się do tak odległych czasów i uczestniczyć w historii narodzin naszego Zbawiciela – Jezusa Chrystusa. Kiedy artystyczna część dobiegła końca, wszyscy występujący na scenie otrzymali gromkie brawa, które były uznaniem publiczności za piękne wykonanie przedstawienia. Następnie po krótkich przemówieniach księdza i Pana Dyrektora udaliśmy się do swoich klas, aby podzielić się opłatkiem oraz wspólnie usiąść do wigilijnego stołu.

Katarzyna Sitarska, klasa IIb

Może Ci się również spodoba